KONST / Litografier / Färglitografi 14624017
nr 1462 4017
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Stockholm, Utsikt från Katarinahissen, slussen. Signerad, numrerad 61/250. Färglitografi, bildmått: 51x59, yttermått inklusive ram: 70x78 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:46:50
25/4 19:38:21
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm